Albo d’oro South Garda Bike

MASCHILE MARATHON

 Anno

1° Classificato

2° Classificato

3° Classificato

2007

Marzio Deho

Oscar Lazzaroni

Ramon Bianchi

2008

Massimiliano Milan

Ramon Bianchi

Marzio Deho

2009

Massimiliano Milan

Pierluigi Bettelli

Ramon Bianchi

2010

Giupponi Andrea

Ramon Bianchi

J.Schwell

2011

Eddy Rendon Rios

Marzio Deho

Pierluigi Bettelli

2012

Jonny Cattaneo  

 Marzio Deho

Mirko Celestino 

2013

Hofer Franz

Marzio Deho

Sintsov Anton

2014

Damiano Ferraro

Walter Costa

Johnny Cattaneo

2015

Nicola Testi

Franz Hofer

Francesco Failli

2016

Failli Francesco

Medvedev Alexey

Casagrande Francesco

2017

Francesco Failli

Francesco Casagrande

Cristiano Salerno

FEMMINILE MARATHON

 Anno

1° Classificata

2° Classificata

3° Classificata

2007

Annabella Stropparo

Marisa Coato

Orietta Tosadori

2008

Annabella Stropparo

Roberta Gasparini

Paola Pezzo

2009

Lisa Bacchiavini

Stefania Zanasca

Sofia Pezzatti

2010

Mariangela Cerati

Alessia Ghezzo

Angela Perboni

2011

Sandra Klomp

Sofia Pezzati

Angela Perboni

2012

Alessia Ghezzo     

Simona Mazzucotelli 

Lorenza Menapace 

2013

Lorenza Menapace

Chiara Mandelli

Simona Mazzucotelli

2014

Nicoletta Bresciani

Lorenza Menapace

Angela Perboni

2015

Annabella Stropparo

Katazina Sosna

Daniela Veronesi

2016

Katazina Sosna

Annabella Stropparo

Simona Beretta

2017

Mara Fumagalli

Elena Gaddoni

Katazina Sosna

MASCHILE MIDDLE

 Anno

1° Classificato

2° Classificato

3° Classificato

2007

Daniele Parisi

Davide Biondani

Walter Chicchi

2008

Daniele Parisi

Giampaolo Fappani

Michele Franceschetti

2009

Daniele Parisi

Ivan Conti

Vittorio Oliva

2010

Daniele Parisi

Michele Franceschetti

Massimo Crotti

2011

Michael Boldrini

Domenico Crotti

Giaine Origgi

2012

Devis Gaparini  

Bolpagni Flavio  

Amiconi Clivo  

2013

Sergio Cagliari

Walter Chicchi

Ivan Conti

2014

Cristian Gallina

Walter Chicchi

Omar Cadenotti

2015

Walter Chicchi

Cristian Gallina

Alessandro Chiti

2016

Cristian Gallina

Luigi Farina

Erik Abatti

2017

Cristian Gallina

Davide Boni

Paolo Crescini

FEMMINILE MIDDLE

 Anno

1° Classificata

2° Classificata

3° Classificata

2007

Elena Zappa

Laura Scaravonati

Laura Internicola

2008

Nadia Bottura

Marika Giovanola

Laura Moretta

2009

Angela Perboni

Silvia Mantovani

Marika Giovanola

2010

Paola Goldoni

Roberta Sacchelli

Marika Giovanola

2011

Varotti Stella

Roberta Sacchelli

Silvia Mantovani

2012

 Erika Gianni  

Martina Galliani  

Silvia Mantovani  

2013

Anna Scandelli

Elena Turati

Laura Moretta

2014

Claudia Paolazzi

Sandra Lever

Laura Moretta

2015

Sara Bodei

Barbara Agosta

Claudia Fiorin

2016

Sonia Ravenoldi

Luisa Semprebon

Barbara Agosta

2017

Claudia Paolazzi

Valentina Di Candia

Barbara Agosta